Domů /
Zboží 1 / 1
Provzdušňovací věž

Provzdušňovací věž

Kód: 0222
Odstranění radonu, železa a případně i manganu oxidací vzduchem v provzdušňovací komoře. Instalace možná i do sudny do skruže, navrženo pro maximálně 6 osob.
Dostupnost: Skladem
26.015,00 Kč
Doba dodání: 3 Dny
 

Provzdušňovací věž

Častým problémem při odběru vody ze studní je zvýšený obsah železa, případně i manganu. Průvodním jevem zvýšeného obsahu železa ve vodě je rezavý zákal a sediment, který se může projevovat až po delší době, zejména po ohřevu. Mangan a jeho sloučeniny se projevují "mastnými" skvrnami na povrchu vody.

 

Vhodnou metodou ke snížení obsahu těchto prvků ve vodě je srážení provzdušněním kdy se oxidací dvojmocného železa vzdušným kyslíkem vysráží hydroxid železitý. Nejvhodnější pH pro toto srážení je 7 - 7,5. Další možností je oxidace pomocí ozonu, sloučenin na bázi chloru, nebo manganistanem draselným.
Následně je voda sraženin a zbytků železa zbavena průtokem přes filtr se speciální náplní. Volba náplně závisí nejen na obsahu železa a manganu ve vodě, ale též na dalším chemickém složení vody.

 

V některých oblastech je dalším problémem zvýšený obsah radonu, případně zvýšená radioaktivita vody. I v těchto případech výrazně pomáhá provzdušnění vody před další úpravou.

 

Komplet sestavy provzdušňovací věže sestává z těchto částí

  • sestava provzdušňovací věže s usazovací nádrží (včetně podávacího čerpadla, snímačů pro regulaci hladiny v usazovací nádrži, ventilátoru)
  • řídící skříňka pro řízení sestavy úpravny vody (doplňování usazovací nádrže, řízení čerpadla ve vrtu, podávacího čerpadla)

Provzdušňovací věž je dimenzována pro úpravu vody pro cca 6 osob (RD).

 

Více informací v případě zájmu.

 

Technologie: oxidace vzdušným kyslíkem, filtrace
Hodnoty vstupní vody: voda kontaminovaná radonem, železem, manganem
Garantované hodnoty výstupní vody: pitná voda, bezpečná voda
Přiložená dokumentace k výrobku: Návod k použití (CZ)


Realizace a montáž: Instalace na připravené připojení, popřípadě instalatérské práce nutné pro připojení na vodovodní potrubí. Montáž, zprovoznění a zaškolení uživatele. Záruční a pozáruční servis.


Doprava: spedice, doprava AQUACON

Specifikace
Váha 100 kg
Facebook Komentáře
Zboží 1 / 1
© Používáme oXyShop