Domů / Domácí filtry / Filtry do koupelny
Sprchový filtr DIOS pokovený - 1
Sprchový filtr DIOS pokovený - 2
Sprchový filtr DIOS pokovený - 1/2Sprchový filtr DIOS pokovený - 2/2

Sprchový filtr DIOS pokovený

Kód: 0261
Sprchový filtr DIOS slouží pro úpravu teplé, užitkové, vody. Zbavuje vodu především chloru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění pokožky u citlivých jedinců. Jednoduchá montáž, včetně těsnění.
Dostupnost:
725,00 Kč bez DPH
877,25 Kč s DPH
 
Sprchový filtr DIOS pokovený

Filtr obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně - oxidační (redox) reakce.

 

Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, je s výhodou při filtraci vody využívána. Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor - na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru - z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

 

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium.

 

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

 

Možnost výměny starého filtru za nový se slevou. Při výměně starého filtru za nový, bude cena nového filtru 750Kč s DPH.

 

Rozměry (délka x průměr): 110mm x 50mm
Průměrná životnost filtru: 1 rok
Technologie: redukčně - oxidační (redox) reakce díky elektrochemickému potenciálu
Hodnoty vstupní vody: užitková voda s volným chlorem
Garantované Hodnoty výstupní vody: užitková voda s redukovaným množstvím volného chloru

Specifikace
Váha 0.5 kg
Facebook Komentáře
© Používáme oXyShop