Domů / Příslušenství / Filtrační hmoty
GREENSAND filtrační náplň na odželeznění a odmanganování (14,15 l)

GREENSAND filtrační náplň na odželeznění a odmanganování (14,15 l)

Kód: 0107
Filtrační materiál GREENSAND, je určen k eliminaci železa a manganu z vody. (Odželezňovací filtry) Účinný při filtraci železa a manganu.
Produkt již není v prodeji
GREENSAND filtrační náplň na odželeznění a odmanganování (14,15 l)

Přípravek Greensand je fitrační materiál, který se používá pro účinné odstraňování železa a manganu ve vodě. Je vyroben aktivací glaukonitického zeolitu síranem manganatým a manganistanem draselným. Jeho povrch obsahuje vyšší oxidy manganu, které autokatalyticky oxidují železo a mangan na nerozpustné oxidy.

Pro správnou funkci je důležité správné pH a vhodné oxidační činidlo. K správnému fungování je třeba okysličená voda alespoň na 15% stechiometrie kovů, jinak se musí dávkovat oxidační činido před filtr.

Velká většina podzemních vod obsahuje rozpuštěné železo, které obvykle doprovází mangan. Právě tyto kovy představují nebezpečí zanášení vodovodního potrubí vylučujícími se suspenzemi hydroxidů těchto kovů, dodávajících vodě až hnědé zabarvení. Tím je vyloučeno její použití pro praní, textilní průmysl a zpracování fotografického materiálu. I poměrně nízké koncentrace železa ve vodě mohou být příčinou rozvoje bakterií. Jejich odumírání způsobuje nepříjemný hnilobný zápach vody.

Regenerace:

Pro regeneraci náplně používáme manganistan draselný.

Zboží není možné vyzvednout osobně, zasíláme spedicí!

Technický list zašleme na požádání.


Složení: upravený přírodní zeolit s katalytickou vrstvou oxidu manganičitého
Materiál: zrnitý
Objem náplně: 14,15 litrů
Váha: 20Kg

Specifikace
Váha 20 kg
Facebook Komentáře
S tímto zbožím kupují
Manganistan draselný KMnO4 5kg Manganistan draselný KMnO4 5kg Kód: 0170
Dostupnost:
Manganistan draselný ve vysoké čistotě, pro užití v úpravě pitné vody. Pro regeneraci MTM a Greensand náplní. Váha 5 Kg.
1.391,50 Kč s DPH
1.150,00 Kč bez DPH
Detail
© Používáme oXyShop