Domů / Novinky / UV lampy pro čistý bazén

UV lampy pro čistý bazén

Vážení zákazníci,

připravili jsme pro Vás novou kategorii pro úpravu vody v bazénech. Nově jsou v  nabídce UV lampy pro úpravu vody.

UV lampy Lifetech nové generace využívající UVM technologii, která je vhodná pro zdravé čištění vody v soukromých i veřejných bazénech a vířivkách do 200 m³. Nedráždí oči, pokožku ani sliznice. Snižuje možnost vytvoření astmatu u dětí. ProfiPure UVM vytváří trvalou a bezpečnou dezinfekci vody. UV lampa širokého spektra spolehlivě ničí bakterie, viry, mikroorganismy a další choroboplodné zárodky. Další velkou výhodou je odstranění zdraví škodlivých trichloaminů (část vázaného chlóru). Potvrzeno německou normou (DIN 19643). Vyvinuto a vyrobeno v České republice firmou Lifetech s.r.o.

Hlavní výhody:

  • Trvalá dezinfekce vody.
  • Odstraňuje vázaný chlór z vody (trichloaminy) a typický chlorový zápach.
  • Snižuje spotřebu bazénové chemie.
  • Ekologická technologie čištění vody.
  • Nedráždí oči, pokožku ani sliznice.
  • Snižuje možnost vytvoření astmatu u dětí.
  • Úprava vody vhodná pro alergiky, astmatiky, atopiky i nejmenší děti.
  • Má nízké provozní náklady (nižší než klasické UVL).
  • Česká výroba potvrzena německou normou (DIN 19643).
  • Lze napojit i na stávající technologii bazénu či vířivky – snadná instalace i údržba.

 

Odstranění vázaného chloru z bazénu. Technologická investice do vlastního zdraví!
V chlorovaných bazénech se jako parametr určující kvalitu vody měří množství chloraminů – vázaného chloru, který způsobuje typický chlorový zápach. Navíc způsobuje podráždění očí, sliznic a dýchací problémy. Je vědecky prokázáno, že především trichloraminy jsou příčinou zvýšeného výskytu astmatu u dětí, které pravidelně navštěvují chlorované bazény. Snížením chloraminu v bazénové vodě pomáháte chránit zdraví celé vaší rodině, a proto má smysl pořídit si účinnou technologii UVM. Jako bonus vám eliminace chloraminu nezpůsobí korozi materiálů a umožňuje tím uspořit náklady na případnou opravu či výměnu za nové.

Proč volit UVM technologii ProfiPure oproti standardní UVL?
K úpravě vody se používají dva typy UV lamp. Nejdůležitější rozdíl je lidským okem neviditelný. Jedná se o ultrafialové záření (UV), které lampy vyzařují. UVL lampy běžně vyzařují monochromatické záření o vlnové délce 253,7 nm, kdy dochází pouze k poškození DNA mikroorganismů a jejich eliminace není tak účinná. Díky širokospektrálním vlnovým délkám UVM technologie lze trvale odstranit více druhů mikroorganismů a nežádoucích látek, protože se podaří zničit celou jejich DNA, tudíž i schopnost rozmnožit se. UVM je jedinou UV technologií, která snižuje obsah vázaného chloru v bazénech, který má na svědomí nejvíce nežádoucích vlastností. Poslední verze normy DIN 19643 říká: Pouze UV-M (středotlaké UV = UV širokého spektra) systémy mohou řádně dezinfikovat bazénovou vodu a současně snížit obsah vázaného chloru. Nízkotlaké UV systémy toto nedokáží, a proto nejsou vhodné pro takové aplikace.

© Používáme oXyShop