Cintropur DUO UV 25W

Kód: 9891-1422
Neohodnoceno
12 676 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Dvojitý filtr. Kombinace mechanického filtru a UV lampy 25W, 3/4" + 1".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hotová sestava UV lampy s mechanickou předfiltrací od Cintropuru.

První mechanický filtr je Cintropur NW25. Dále následuje výkonná UV lampa Cintropur NW 2100. Tyto dva filtry jsou spojené pomocí spojky a každý filtr má svůj držák na zeď (součástí balení) a jsou plně připraveny k instalaci.

Mechanické filtry Cintropur odstraňují mechanické nečistoty až do 25 mikronu: písek, jíl, vlasy a jiné nerozpustné částice. Mechanické filtry slouží k předfiltraci vody a instalují se jako první stupeň filtračního systému.

Mechanický filtr je vybaven filtrační vložkou 25mcr, ale lze si vybrat z hodně široké škály filtračních vložek s porozitou od 1 mikronu až do 300 mikron.

UV lampy na dezinfekci vody od Cintropuru jsou konstruované v konstrukci filtrů této značky. Uvnitř neprůhledného černého korpusu se nachází válec z leštěného nerezu, křemenná trubice a uvnitř této trubice – UV žárovka. Jelikož Cintropur je evropský výrobce vodních filtrů, tak i pro série svých UV lamp vybral kvalitní žárovky od firmy Philips.

Pro výrobu UV lampy byli použity jen ty nejkvalitnější a certifikované materiály v Evropě, pro robustní konstrukce a dlouholetou funkčnost. Například, aby se vyhnulo problémům s elektrickými součástkami u zdroje UV lampy, Cintropur objednává od Philipsu zdroj a UV žárovku, které jsou spojené dohromady do jednoho tělesa a mění se kompletně po 1 roce provozu. Přičemž cena tohoto kompletu se drží na úrovni ceny samotné UV žárovky u konkurence.

Pro výměnu UV žárovky (spolu se zdrojem) nemusíte vypínat vodu. Zdroj se upevňuje na hlavici UV lampy pomocí bajonetového systému. Takže stačí jen otočit bajonet, vyměnit žárovku se zdrojem a znovu ji zapnout do elektrické zásuvky.

Cintropur doporučuje měnit křemennou trubici maximálně 1x za 5 let nebo dle znečištění.

UV lampy Cintropur jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

Voda se dostává do UV reaktoru a dále protéká kolem výkonné rtuťové lampy, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. UV záření se odráží od leštěného nerezového válce, aby ozařování bylo ještě výkonnější.

Ultrafialové záření o délce 253,7 nm zabíjí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA a tak jim znemožňuje rozmnožování. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty. Ultrafialové záření je zcela neškodné, ekologické, snadné, levné a nejmodernější způsob dezinfekce.

UV žárovka u modelu Cintropur NW 2100 má výkon 25 W. Při tomto výkonu a poskytnutí 40 mJ/cm2 intenzity záření dosahuje nominálního doporučeného průtoku vody až 1,1 m3/hod (maximální průtok je 1,7 m3/hod).

UV lampy Cintropur jsou vybavené speciálním teflonovým odkalovacím šroubem, pomocí kterého lze odpustit tlak ve filtru anebo vypustit z komory vodu. Součástí balení filtru je utahovací klíč, 2x plastové přípojky 3/4“, 2x plastové přípojky 1“ včetně převlečných matic, nerezový držák na zeď včetně šroubu pro UV lampu a plastový držák na zeď pro NW25.

UV lampy Cintropur jsou vyrobené v Belgii.

 

Max. průtok: 1,7 m3/h
Počet stupňů filtrace: 2
Připojení: 3/4" - 1"
Standardní vložka: 25 mcr
Volitelné vložky: 1/5/10/25/50/100/150/300 mcr
Filtrační plocha: 440 cm2
Korpus filtru: 1x Průhledný – SAN, 1x Černá - PET
Hlavice: PP
Víčka: PP
Pracovní tlak: 10 bar
Max. pracovní tlak: 16 bar
Max. pracovní teplota: 50 °C
Výkon: 25 W
Materiál reaktoru: Nerez ocel
Elektrické napětí: 200-250 V, 50-60Hz
Životnost UV zářivek: 9000 hodin

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekce vody a UV lampy
Hmotnost: 6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: