Cintropur TRIO UV 40W

Kód: 9893-1424
Neohodnoceno
15 653 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Trojitý filtr. Kombinace mechanického filtru, uhlíkového filtru a UV lampy 40 W, 3/4" + 1".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trojitý filtr. Kombinace mechanického filtru, uhlíkového filtru a UV lampy 40 W, 3/4" + 1" od Cintropuru. Jedná se o kompletní filtrační soustavu pro řešení většinu problémů ve vodě.

Ideální sestava pro filtraci dešťové užitkové vody. Pokud máte zavedenou do domu dešťovou užitkovou vodu, tak je to vhodná kombinace. Dešťová voda obsahuje mechanické nečistoty z ovzduší, střech apod, které odfiltrujeme mechanickým filtrem. Organické látky, nepříjemné zápachy, zákal a barva se dobře redukují pomocí aktivovaného uhlíku. A UV lampa postará o desinfekci této vody.

První mechanický filtr je filtr - Cintropur NW25. Druhý stupeň je filtr s plnicí vložkou Cintropur NW25 TE-CTN, který je již naplněn granulovaným aktivovaným uhlíkem. Dále následuje výkonná UV lampa Cintropur NW 4100. Všechny 3 filtry jsou spojené pomocí spojky a každý filtr má svůj držák na zeď (součástí balení) a jsou plně připraveny k instalaci.

Mechanické filtry Cintropur odstraňují mechanické nečistoty až do 25 mikronu: písek, jíl, vlasy a jiné nerozpustné částice. Mechanické filtry slouží k předfiltraci vody a instalují se jako první stupeň filtračního systému. Mechanický filtr je vybaven filtrační vložkou 25mcr, ale lze si vybrat z hodně široké škály filtračních vložek s porozitou od 1 mikronu až do 300 mikron.

Filtr Cintropur NW25 TE-CTN je již z výroby naplněn granulovaným aktivovaným uhlíkem pro zlepšení chuti a odstranění nepříjemných zápachů, chloru, ozonu a také snížení koncentrace těžkých kovů, pesticidů a jiných organických látek.
Korpus filtru a vložky jsou vyrobené z průhledných materiálů pro lepší vizuální kontrolu náplně. Objem plnící vložky je 0,57 litru.

UV lampy na dezinfekci vody od Cintropuru jsou konstruované ve známé a osvědčené konstrukci filtrů této značky. Uvnitř neprůhledného, černého korpusu se nachází válec z leštěného nerezu, křemenná trubice a uvnitř této trubice – UV žárovka. Jelikož Cintropur je evropský výrobce vodních filtrů, tak i pro sérii svých UV lamp vybral kvalitní žárovky od firmy Philips.

Pro výrobu UV lampy byly použity jenom ty nejkvalitnější a certifikované materiály v Evropě, pro robustní konstrukce a dlouholetou funkčnost. Například, aby se vyhnulo problémům s elektrickými součástkami u zdroje UV lampy, Cintropur objednává od Philipsu zdroj a UV žárovku, které jsou spojené dohromady do jednoho tělesa a mění se dohromady po 1 roce provozu. Přičemž cena tohoto kompletu se drží na úrovni ceny samotné UV žárovky u konkurence.

Cintropur doporučuje měnit křemennou trubici maximálně 1x za 5 let nebo dle znečištění.

UV lampy Cintropur jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

Voda se dostává do UV reaktoru a dále protéká kolem výkonné rtuťové lampy, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. UV záření se odráží od leštěného nerezového válce, aby  ozařování bylo ještě výkonnější.

Ultrafialové záření o délce 253,7 nm zabíjí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA a tak jim znemožňuje rozmnožování. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty. Ultrafialové záření je zcela neškodné, ekologické, snadné, levné a nejmodernější způsob dezinfekce.

Trojitý filtr Cintropur TRIO UV 40 W dosahuje nominálního doporučeného průtoku vody až 1,6 m3/hod (maximální průtok je 2,6 m3/hod).

Součástí balení filtru je utahovací klíč, 2x plastové přípojky 3/4“, 2x plastové přípojky 1“ včetně převlečných matic, nerezový držák na zeď včetně šroubu pro UV lampu a 2x plastový držák na zeď pro NW25 a NW25 TE.

UV lampy Cintropur jsou vyrobené v Belgii.

 

Max. průtok: 2,6 m3/h
Počet stupňů filtrace: 3
Připojení: 3/4" - 1"
Standardní vložka: 25 mcr
Volitelné vložky: 1/5/10/25/50/100/150/300 mcr
Uhlíková vložka: ano
Filtrační plocha: 440 cm2
Korpus filtru: 2x Průhledný – SAN, 1x Černá - PET
Hlavice: PP
Víčka: PP
Pracovní tlak: 10 bar
Max. pracovní tlak: 16 bar
Max. pracovní teplota: 50 °C
Výkon: 40 W
Materiál reaktoru: Nerez ocel
Elektrické napětí: 200-250 V, 50-60Hz
Životnost UV zářivek: 9000 hodin

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekce vody a UV lampy
Hmotnost: 11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: