Cintropur UV 2100

Kód: 9889-1420
Neohodnoceno
10 810 Kč
Na objednávku do 3 dnů
UV lampa na desinfekci vody. Výkon 25W, 3/4" + 1".

Detailní informace

Detailní popis produktu

UV lampy na dezinfekci vody od Cintropuru jsou konstruované v konstrukci filtrů této značky. Uvnitř neprůhledného černého korpusu se nachází válec z leštěného nerezu, křemenná trubice a uvnitř této trubice – UV žárovka. Jelikož Cintropur je evropský výrobce vodních filtrů, tak i pro série svých UV lamp vybral kvalitní žárovky od firmy Philips.

Pro výrobu UV lampy byly použity jenom ty nejkvalitnější a certifikované materiály v Evropě, pro robustní konstrukce a dlouholetou funkčnost. Například, aby se vyhnulo problémům s elektrickými součástkami u zdroje UV lampy, Cintropur objednává od Philipsu zdroj a UV žárovku, které jsou spojené dohromady do jednoho tělesa a mění se kompletně po 1 roce provozu.

Pro výměnu UV žárovky (spolu se zdrojem) nemusíte vypínat vodu. Zdroj se upevňuje na hlavici UV lampy pomocí bajonetového systému. Takže stačí jen otočit bajonet, vyměnit žárovku se zdrojem a znovu ji zapnout do elektrické zásuvky.

Cintropur doporučuje měnit křemennou trubici maximálně 1x za 5 let nebo dle znečištění.

UV lampy Cintropur jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

Voda se dostává do UV reaktoru a dále protéká kolem výkonné rtuťové lampy, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. UV záření se odráží od leštěného nerezového válce, aby  ozařování bylo ještě výkonnější.
Ultrafialové záření o délce 253,7 nm zabíjí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA a tak jim znemožňuje rozmnožování. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty. Ultrafialové záření je zcela neškodné, ekologické, snadné, levné a nejmodernější způsob dezinfekce.

UV žárovka u modelu Cintropur NW2100 má výkon 25 W. Při tomto výkonu a poskytnutí 40 mJ/cm2 intenzity záření dosahuje nominálního doporučeného průtoku vody až 1,1 m3/hod (maximální průtok je 1,7 m3/hod).

Před jakoukoliv UV lampou se doporučuje mechanická předfiltrace alespoň 25 mikronu (nejlépe 5mcr). Pokud si nejste jisti, jaký mechanický filtr vybrat, doporučujeme se podívat na již hotovou dvojici Cintropur DUO UV nebo trojici TRIO UV.

UV lampy Cintropur jsou vybavené speciálním teflonovým odkalovacím šroubem, pomocí kterého lze odpustit tlak ve filtru anebo vypustit z komory vodu. Součástí balení filtru je utahovací klíč, 2x plastové přípojky 3/4“, 2x plastové přípojky 1“ včetně převlečných matic, nerezový držák na zeď včetně šroubu.

UV lampy Cintropur jsou vyrobené v Belgii.

 

Max. průtok: 1,7 m3/h
Počet stupňů filtrace: 1
Připojení: 3/4" - 1"
Korpus filtru: Černá - PET
Hlavice: PP
Víčka: PP
Pracovní tlak: 10 bar
Max. pracovní tlak: 16 bar
Max. pracovní teplota: 50 °C
Výkon: 25 W
Materiál reaktoru: Nerez ocel
Elektrické napětí: 200-250 V, 50-60Hz
Životnost UV zářivek: 9000 hodin

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekce vody a UV lampy
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: