Dezinfekce studny AQUAWELL EXTRA

Kód: 0056
Neohodnoceno
2 831 Kč
Na objednávku do 1 dne
Zařízení pro zajištění stálé chlorové dezinfekce vody ve studních, splňující hygienické požadavky Státního zdravotního ústavu. Pro studny o objemu 200 litrů a výše.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zařízení AQUAWELL EXTRA je určeno pro průběžnou dezinfekci vody kontaminovanou mikroorganismy v kopaných studnách, které činí vodu nevhodnou ke konzumaci. Zařízení sestává ze speciální keramické patrony určené pro naplnění dezinfekčním činidlem (viz. Doplňky) na bázi aktivního chlóru a vložené do perforovaného ochranného krytu. Patrona se zavěšuje do studny. Dezinfekční činidlo přidávané do keramické patrony, uvolňuje působením vody, pronikající do vnitřku patrony mikropóry keramického materiálu, aktivní chlor, který proniká do vody v okolí zařízení. Uvolněný aktivní chlor likviduje ve studni přítomné mikroorganismy, je však třeba nutné mít objem ve studni minimálně 200 litrů vody.

 

Vzhledem k tomu, že každá studna má jiný režim obměny vody, nelze úplně vyloučit, že citlivější uživatelé mohou v upravené vodě zaznamenat stopy nespotřebovaného chloru. Proto je součástí soupravy dechlorační činidlo na bázi vitamínů, které lze přidat k upravené vodě, čímž se veškerý eventuelně přítomný chlor okamžitě zlikviduje. V zásobníku je dechlorační činidlo na úpravu cca 10 000 litrů vody. Z důvodu kontroly obsahu volného chloru ve vodě, je součástí dodávky i tester na chlor.
SZÚ vydal v roce 2007 pod číslem CHŽP 42/07 EX 070118 rozhodnutí, že zařízení splňuje hygienické požadavky.

 

V ceně dodávky je AQUAWELL EXTRA, 1x Dezinfekční činidlo AQUAWELL, Dechlorační činidlo a souprava na měření chloru.

 

Zařízení AQUAWELL EXTRA není vhodné pro použití ve vrtaných studních!

 

Rozměry (průměr x délka): 110mm x 380mm
Životnost jednoho Dezinfekčního činidla pro AQUAWELL EXTRA: 1 - 3 měsíce
Technologie: dezinfekce aktivním chlorem
Hodnoty vstupní vody: podzemní voda (objem vody minimálně 200l)
Garantované hodnoty výstupní vody: bezpečná voda (voda určená k pití)

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekce vody a UV lampy
Hmotnost: 2.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: