Dionela F2TRIO pod kuchyňskou linku

Kód: 9807
Neohodnoceno
11 650 Kč
Na objednávku do 7 dnů
Filtr na pitnou vodu, odstraňuje z vody dusičnany, dusitany, chlór a další látky s 4krát vyšší kapacitou a průtokem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DIONELA je vodní filtr tzv. 3. kohoutku. Připojuje se k vodovodnímu kohoutku nebo k roháčku pod kuchyňskou linkou. Slouží k odstraňování širokého spektra cizorodých látek z pitné vody, určené pro přípravu nápojů a pokrmů.

DIONELA je unikátní výrobek, "šitý na míru" kvality českých a slovenských pitných vod. Mimořádně velký objem sorpčních hmot filtru je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti.

Nejkvalitnější pitnou vodu přitom získáte mnohem levněji než denními nákupy balené vody.

DIONELA využívá čtyři druhy výměnných filtračních vložek. Podle Vašich požadavků a potíží s pitnou vodou si sami můžete vybrat filtr DIONELA s tou správnou filtrační vložkou.

Vlastnosti filtru Dionela F2DUO

1. Dusičnany se staly synonymem chemického znečištění pitných vod. Norma doporučuje méně než 15 mg/l NO3-. Jako mezní (limitní) hodnotu určuje 50 mg/l NO3-. Odhaduje se, že doporučené hodnotě nevyhovuje více než 90% studní, mezní hodnotě nevyhovuje asi 70%. Obsah dusičnanů ve vodě z veřejných vodovodů je obvykle vyšší než doporučená a nižší než mezní hodnota. Dusičnany mají prokázané karcinogenní účinky. Komunální vodárny nejsou na odstraňování dusičnanů technologicky vybaveny.

2. DIONELA F2Duo odstraňuje všechny škodliviny, které jsou uvedeny v bodě 2. pro FAM1. Obsah dusičnanů je zároveň s vysokou účinností snižován na 1-4 mg/l v upravené vodě po dobu 3/4 životnosti vložky. Pak zvolna stoupá, ale nikdy nepřekročí vstupní hodnotu. Součástí dodávky je i souprava na stanovení dusičnanů. Sami si tedy můžete zjistit obsah dusičnanů v dionelované vodě.

Filtr DIONELA F2Duo nedeformuje obsah chloridů, síranů a hydrogenkarbonátů, nepoškozuje vodu nadprodukcí dusitanů a amoniaku. Zachovává biologickou hodnotu vody.

3. Kapacita filtru DIONELA F2Duo je závislá na vstupní koncentraci nejen dusičnanů, ale i síranů. V následující orientační tabulce jsme pro vstupní koncentrace do 50 mg/l NO3- předpokládali současnou přítomnost 40-50 mg/l síranů, pro vyšší vstupní koncentrace dusičnanů 60-140 mg/l síranů.

 
Koncentrace mg/l NO3     Kapacita - litry
15                                                  3 840
25                                                  2 740
40                                                  1 820
60                                                  1 320
80                                                     980
100                                                   840
150                                                   580
200                                                   410

 

4. Použitelnost:

  •  pro vodu z veřejných vodovodů: bez jakýchkoli omezení
  • pro bakteriálně nezávadnou studniční vodu s obsahem dusičnanů nižším než 200 mg/l NO3-, s obsahem dusitanů nižším než 0,1 mg/l NO2-, s hodnotou CHSK(Mn) nižší než 4,5 mg/l, s vodivostí nižší než 100 mS/m a s pH 6-8

5. Poznámky

  • DIONELA F2Duo odstraňuje dusičnany podle původní české technologie. Ta představuje nejvyšší světovou úroveň v iontovýměnné denitrataci vody. Dusičnany jsou odstraňovány kultivovaně - s úctou k pitné vodě - tj. bez poškození ostatních složek pitné vody. Tato technologie byla vyznamenána zlatou medailí na mezinárodní výstavě vynálezů MUBA '81 (Basilej, Švýcarsko 1981).
  • Příslušenství filtru obsahuje soupravu na stanovení koncentrace dusičnanů.
  • Při používání iontoměničů je vždy nutno, aby jim bylo předřazeno aktivní uhlí, které brání poškození iontoměničů volným chlorem. Pro zajištění bezpečnosti úpravny je také vyžadováno umístění aktivního uhlí za iontoměničem a bakteriostatické ošetření celé úpravny. Nepoužívejte filtry, které takto zajištěny nejsou.

Filtry nejsou vhodné pro zapojení do přímého tlaku. Pro Dionely pod kuchyňskou linku je určené připojení s označením P7, tyto zaručují bezpečnost filtrace a bezproblémovou filtraci.


Rozměry (výška x průměr): 430mm x 100mm
Doporučený maximální průtok: 3 lmin
Doporučený maximální tlak: 3 atm
Počet nádob v setu: 3
Objem hmot v setu: 3,6
Max.tlaková ztráta 1 nádoba: 0,93

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí filtry
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: