Filtr na železo a mangan AQUACON ERIE Oxidizer 28

Kód: 5601
Neohodnoceno
20 047 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Automatický filtr na odželeznění a odmanganování vody bez regenerace chemikáliemi, nominální průtok 1,5 m3/hod, množství náplně 28 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plně automatický filtr pro centrální (hlavní vstup vody do objektu) úpravu vody. Odstranění železa, manganu a sirovodíku z vody s účinností až do 10mg/l železa a 2mg/l manganu dle hodnot TOC, CHSK a pH. Úpravna vody na odželezování a odmanganování se skádá ze sklolaminátové nádoby (tanku), distribuční tyče s dolním i horním sacím košem, ovládací hlavou - ventilem ERIE ProFlow 1" s přisáváním vzduchu, filtrační katalytickou zeolitickou náplní Catalox Light a podsypový písek o vyšší zrnitosti z důvodu hydraulického rozložení průtoku vody v loži. Úpravna vody je vhodná pro domácnosti, restaurace i malé podniky jako filtr na železitou a manganatou vodu. Odželezovače využívají speciální filtrační hmoty Pyrolusite, která se ukázala jako velmi účinná pro odstranění železa a manganu z vody.

U těchto úpraven vody ERIE není potřeba zajistit kontinuální čí rázovou oxidaci manganistanem draselným, chlornanem sodným či SAVO nebo tabletovanou solí. Hlavní výhodou filtrů na železo a mangan od ERIE – Oxidizer PLUS je unikátní systém provzdušnění vody během procesu filtrace. Na konci každého proplachu, filtr nasává přes speciální klapku přesné množství vzduchu
(kolem 25% výšky tanku), a během filtrace voda jako ve sprše stříká přes horní košík filtrů, a voda přirozeně oxiduje pomocí kyslíku ze vzduchu.

Odželezovače zajišťují stálý průtok upravené vody a jsou vybaveny moderním počítačem pro řízení procesu regenerace nebo zpětného proplachu dle časového nastavení. Regenerace/proplach se provádí po určitém intervalu času, který je nastaven dle Vašich potřeb a podmínek. Řídicí jednotky mají vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém (do 12hod) odpojení elektrického proudu, nastavení počítače zůstává. Odfiltrované železo a mangan odchází při praní z náplně do odpadu odpadní hadicí.

V případě instalace pro domácnosti je možné uplatnit snížené DPH 15%
 

Nabízíme mimo montáže zařízení také instalatérské práce a materiál (PPR, PVC-U/C) a elektrikářské práce. Samořejmostí je záruční i pozaruční servis zařízení v případě zájmu.


* Maximální průtok - je průtok pro nárazový provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje max po dobu 5 minut. Po 5 minutách provozu se účinnost filtrace velmi pomalu začíná klesat. Nominální průtok - je průtok pro trvalý provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje a je stálá. Prakticky se v malých úpravnách vody nestává, že by i nominální průtok za hodinu byl dosažen - odpovídá celodenní spotřebě.

 


 

Výška úpravny vody:  1182 mm
Průměr úpravny vody:  264 mm
Rozměr tanku:  10x40"
Množství náplně:  28 litrů
Připojení vody:  2x 1" vnější
Průtok vody maximální: 3,4 m3/hod *
Doporučený průtok vody na praní:  1,4 m3/hod
Nominální průtok:  1,5 m3/hod *
El. napojení:  220/12 V AC
Provozní tlak vody:  0,3 - 0,6 MPa
Životnost náplně v úpravně vody:  5 až 6 let
Vstup vody:  Maximální sirovodík: do 15 mg/l, Fe do 10mg/l, Mn do 2 mg/l a pH 6-10

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrace železa a manganu
Hmotnost: 70 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: