Nádrž na dešťovou vodu s čerpadlem, objem 10 000 litrů

Kód: 2502
Neohodnoceno
53 966 Kč
Momentálně nedostupné
Nádrž na dešťovou vodu s domácí vodárnou - sacím čerpadlem VILLO, objem 10 000 litrů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží nelze převzít osobně na skladě - využít lze pouze vybranou přepravu.

Nádrže na shromažďování dešťové (srážkové) vody slouží k shromažďování dešťové vody a tím umožňují snižovat náklady na pitnou vodu, aniž bychom se omezili spotřebu. Využití dešťové vody místo pitné uplatníme především u: praní prádla, splachování WC, zalévání zahrady, úklid, atd...  Rozvod dešťové vody se instaluje na takzvaný "druhý okruh vody" v domě nebo samostatně (závlaha například).

Nádrž je kruhového tvaru, dno a strop jsou přivařeny ke korpusu nádrže, která se stává absolutně vodotěsná. Nádrž je samonosná a pochůzná. Přístup do nádrže je vstupní šachtou o průměru 600 mm a standardní výšce 200 mm. Dešťová voda stéká ze střech do okapů, z kterých srážkovou vodu sbíráme do nádrže, ta může být buď nadzemní nebo podzemní. Srážková voda vtéká přímo do jímky skrze síto ( zachytává větší nečistoty jako je listí) umístěné pod okapovým systémem. Nádrž je opatřena přepadem pro odvod přebytečné vody do odpadního potrubí napojeného na kanalizaci , nebo na trativod. Akumulovaná voda se čerpá do objektů pomocí domovní vodárny. V období nedostatku dešťové vody se systém může doplňovat vodou z vodního řádu.

V České republice je průměr srážek od 500 do 800 litrů na 1 m2 plochy za rok.

Údržba spočívá v kontrole a čištění síta okapového systému, odstranění nečistot jako je listí a větvičky.Časová frekvence čištění je individuální. Provoz čerpacího zařízení je automatický a bez nutnosti obsluhy a kontrolujeme především elektroinstalaci. Elektrický rozvaděč a domovní vodárnu doporučujeme umístit do garáže, sklepa , nebo domovní vodárnu do plastové vodotěsné šachty a el. rozvaděč na sloupek tak, aby nebyl vystaven kontaktu s vodou.

Dodávka obsahuje:  nádrž na srážkové vody s komínkem 200mm a sítem, uzamykatelný poklop, 4x protiskluzové stupačky, sací koš se zpětnou klapkou, domácí vodárna WILLO a hrubý mechnický potrubní filtr na výtlak s promyvatelnou vožkou 80 mikronů.

 Rozměry (výška (bez komínku 200mm) x průměr:  2550 mm  x  2000 mm
Objem nádrže:  10 000 litrů
Hmotnost nádrže:  340 Kg
Technické parametry domácí vodárny WILLO:
Sací výška:  7 m
Potrubní přípojky:  Rp 1"
Čerpací výkon max.:  4,5 m3/h
Dopravní výška max.:  45 m
Provozní tlak max.:  6 bar
Tlakový spínač(nastavení z výroby):  1,6 - 3,2 bar
Druh proudu:  230V
Příkon P1: 1100 W
Jmenovitý proud I:  5 A
Hmotnost čerpadla: 20,4 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dešťový program a nádrže
Hmotnost: 340 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: