Odželezovač vody AQUACON IF-165

Kód: 5106
Neohodnoceno
51 229 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Odželezovač AQUACON IF-165. Max průtok: 4 m3/hod. Náplň 165l. Hlava MAGNUM.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plně automatický filtr pro centrální (hlavní vstup vody do objektu) úpravu vody. Odstranění železa a manganu z vody s účinností až do 10mg/l železa a 2mg/l manganu dle hodnot TOC, CHSK a pH. Úpravna vody na odželezování a odmanganování se skádá ze sklolaminátové nádoby (tanku), distribuční tyče s dolním i horním sacím košem, ovládací hlavou - ventilem  Autotrol Magnum Logix 742 , filtrační katalytickou zeolitickou náplní Pyrolusite + filtrační písek a podsypový písek o vyšší zrnitosti z důvodu hydraulického rozložení průtoku vody v loži. Úpravna vody je vhodná pro domácnosti, restaurace i malé podniky jako filtr na železitou a manganatou vodu. Odželezovače využívají speciální filtrační hmoty Pyrolusite, která se ukázala jako velmi účinná pro odstranění železa a manganu z vody. Filtrační hmota Pyrolusite narozdíl od jiných hmot je schopna výborně fungovat i při snížené hodnotě pH (od 6,5 a vyšší).

Při nižších hodnotách železa je možné filtr umístit bez potřeby dávkovacího čerpadla a vodoměru na kontinuální oxidaci a tím úpravnu vody používat bez potřeby chemikálií na regeneraci (manganistan draselný, chlornan sodný či SAVO nebo tabletovanou sůl). Při vyšších hodnotách železa a manganu je zapotřebí před úpravnu vody umístit kontinuální dávkování roztoku Chlornanu sodného či roztoku SAVO. Z důvodu potřeby kontinuální oxidace hmoty tak, aby docházelo k odstranění i nejvyšších hodnot železa a manganu z vody, je zapotřebí instalovat dávkování roztoku Chlornanu sodného či SAVO. Z naší nabídky doporučujeme kvalitní dávkovací čerpadla GRUNDFOS DDE 6-10 či vyšší z řady Smart Digital, k čerpadlu dodáváme i impulzní vodoměr s individuálním šroubením, hadičky, injekční ventil a kabel s konektorem pro připojení do provozu tak, aby čerpadlo vždy dávkovalo množství kapaliny dle aktuální výše průtoku vody. Vedlejším pozitivním efektem této technologie je kontinuální dezinfekce (hygienizace) vody. Spotřeba chemikálií je v průměru do 2l za čtvrt roku. Výstupní hodnoty volného chloru jsou zanedbatelné a běžně mnohem nižší, než průměrné hodnoty pro pitnou vodu v městské vodě.
 

Odželezovače zajišťují stálý průtok upravené vody a jsou vybaveny moderním počítačem pro řízení procesu regenerace nebo zpětného proplachu dle časového nastavení. Regenerace/proplach se provádí po určitém intervalu času, který je nastaven dle Vašich potřeb a podmínek. Řídicí jednotky mají vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém (do 12hod) odpojení elektrického proudu, nastavení počítače zůstává. Odfiltrované železo a mangan odchází při praní z náplně do odpadu odpadní hadicí.

 

Nabízíme mimo montáže zařízení také instalatérské práce a materiál (PPR, PVC-U/C) a elektrikářské práce. Samořejmostí je záruční i pozaruční servis zařízení v případě zájmu.


* Maximální průtok - je průtok pro nárazový provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje max po dobu 5 minut. Po 5 minutách provozu se účinnost filtrace velmi pomalu začíná klesat. Nominální průtok - je průtok pro trvalý provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje a je stálá.

 


 

Výška úpravny vody:  2042 mm
Průměr úpravny vody:  469mm
Rozměr tanku:  18x65"
Množství náplně:  165 litrů
Povrch filtrace:  0,164 m2
Připojení vody:  2x 1,5" vnější
Průtok vody maximální: 4 m3/hod *
Doporučený průtok vody na praní:  5 m3/hod
Nominální průtok:  1,3 - 2 m3/hod *
El. napojení / odběr:  230V, 50Hz / 5W
Provozní tlak vody:  0,35 - 0,6 MPa
Životnost náplně v úpravně vody:  6 až 8 let

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrace železa a manganu
Hmotnost: 390 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: