Reverzní osmóza AQ 2000

Kód: 9511
Neohodnoceno
312 820 Kč
Momentálně nedostupné
Rámové provedení reverzní osmózy AQ2000 o maximálním výkonu 2000l/hod

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rámová reverzní osmóza jako ucelený funkční blok. Připojuje se na tlakovou vodu, výstup - volný odtok do akumulační nádrže. Další čerpání upravené vody nutné pomocí AT stanice do systému. RO funguje s nizkotlakými membránami (7-11bar) s nižší náročností na elektrickou energii.

Princip fungování:

Reverzní osmóza - je oddělení části roztoku z jeho druhé části pomocí uplatňování tlaku na polopropustnou membránu. Během procesu reverzní osmózy jsou z roztoku odstraněny iontové, organické a rozpuštěné látky. Na rozdíl od obyčejné filtrace, membránová filtrace funguje na principu "crossflow filtration". Vstupní roztok (obecně vstupní voda) se pomocí RO membrány rozděluje na 2 průtoky, permeát a koncentrát a shromažďují se po obou stranách RO membrány. Polopropustná RO membrána, když na ni působí dostatečný tlak, umožňuje propouštění očištěné vody (permeát), ale odmítá propouštět rozpuštěné látky, které se koncentrují v "koncentrátu". Systém používá speciální namotané RO membrány se speciálním designem pro turbulentní tok roztoku (vody). Tyto membrány akumulují očištěnou vodu, která prošla skrz membránu, ve vnitřní trubce pro permeát. Vstupní roztok prochází skrz vyměnitelný mechanický filtr s porozitou 5 mikronů, který absorbuje hrubé nečistoty. Takto filtrována voda proudí do vstupního solenoidového ventilu, který se otevírá, když je systém puštěný, a umožňuje dodávku vody na vstup vysokotlakového čerpadla. Když je RO systém vypnut, tento solenoidový ventil se automatický uzavírá a zamezuje neturbulentním tokům v membránách, což se negativně projevuje na životnosti RO membrán. Vysokotlakové čerpadlo tlačí vstupní vodu do membrán reverzní osmózy, které jsou uspořádány v paralelní kombinaci. Směr toku vody je vždy zobrazen pomocí šipky na kalichu každé membrány. Voda se rozděluje pomocí membrán na dva průtoky: permeát (očištěná voda) a koncentrát (koncentrovaná nebo "špinavá voda"). Permeát z každé membrány se shromažďuje do jednoho průtoku a proudí přes měřič průtoku vody do výstupu z RO stanice. Permeát musí být akumulován v netlakovém akumulačním tanku. Permeát může mít menší zpětný tlak, ale tento zpětný tlak nesmí být nikdy vyšší než závěrečný tlak koncentrátu. Vždy musíme počítat s tím, že zpětný tlak na výstupu permeátu způsobuje snížení výkonu celé RO stanice a taky kvalitu výstupní vody.

Kvalita výstupní vody (permeátu) vždy záleží na kvalitě vstupní vody a zpravidla se popisuje jako odstranění MgSO4 96-98%. Po výstupu z membrány koncentrát proudí do kontrolního centru průtoku (rozvod Koncentrát / recyklát). V tomto místě ventil recyklátu pouští určité množství koncentrátu zpět na vstup do vysokotlakového čerpadla, umožňuje použití části koncentrátu znovu. Taková recyklace hodně zvyšuje celkovou výtěžnost systému (až do 75%). Nastavitelný ventil koncentrátu reguluje množství proudění koncentrátu do odpadu, kontroluje pracovní tlak v celém RO systému a taky pomáhá kontrolovat výtěžnost. Další solenoidový ventil, který je namontován paralelně s ventilem koncentrátu, je určen pro automatický proplach RO membrán a je řízen mikroprocesorem. Dále koncentrát proudí na výstup koncentrátu z RO stanice a dále do kanalizace.
 Rozměry (Š x H x V):  2350 x 800 x 1800 mm
Hmotnost:  135 kg
Příkon motoru RO:  3 kW
Typ čerpadla:  Grundfos, série CR
Typ membrány:  osm CSM RE4040-BLN
Maximální výkon RO:  2000 litrů / hodinu
Ocelový rám, praškové lakování:  Ano, AQ50 až AQ300
Nerezový rám:  Ano, od AQ500 a vyšší
Stabilizované odstranění rozpuštěných látek:  až 99,6%
Recyklace vody:  Ano, standard
Plováčkové průtokoměry:  Ano, standard
Provoz řízený microprocessorem:  Ano, standard
Automatické proplachy membrán:  Ano, standard
Hlídání vstupního tlaku:  Ano, standard
Stav výstupní vodivostí:  Ano, standard
Stav teploty vody:  Ano, standard
Stav chodu celého systému:  Ano, standard
Automatický provoz:  Ano, standard
Manuální provoz:  Ano, standard
Nerezové jehlové ventily:  Ano, od AQ500 a vyšší
Dimenze přípojení Dle:  přání zákazníka
Výtěžnost (efektivita):  50% - 75%
Standardní membrány:  CSM RE xxxx - BLN
Programovatelný logický automat:  Na přání
Dotykový displej:  Na přání

Doplňkové parametry

Kategorie: Selektivní úpravny vody
Hmotnost: 150 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: