Reverzní osmóza RO5 10-12l/hod

Kód: 3101
Neohodnoceno
5 590 Kč
Momentálně nedostupné
Reverzní osmóza - malá úpravna vody 10-12l/hod

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malá úpravna vody nejčastěji do kuchyní, pod kuchyňský dřez. Obsahuje celý set pro instalaci. Technologií úpravy vody je reverzní osmóza, která zajišťuje produkci demineralizované a deionizované vody, voda je na výstupu mírně kyselá. Právě z těchto důvodů není reverzní osmóza pro produkci pitné vody v ČR certifikovná (v některých státech EU však ano). Voda není doporučená pro dlouhodobou konzumaci. Úpravny vody s technologií reverzní osmózy jsou vhodné jako doúprava nebo příprava velmi čisté vody v případě vyšších mineralizací - zvýšeného obsahu sodíku, síranů, chloridů, amonných iontů a podobně.

Úpravny vody se většinou instalují s remineralizací, či pomocí by-passu se nařeďují s neupravenou vodou tak, aby kyselost vody a mineralizace dosáhla hodnot, které jsou doporučené Vyhláškou. Důležité je vždy dopředu znát účel použití.

Reverzní osmóza je proces, který dovoluje transport rozpouštědla membránou, zatímco rozpuštěné soli a nízkomolekulární složky zachycuje. Proces je založen na aplikaci vnějšího tlaku ze strany koncentrovanějšího roztoku, což způsobí obrácení přirozeného jevu osmózy. Zachycené nežádoucí složky vody se odvádí do odpadu dle výtěžnosti.

V případě problémů s tlakem vody nebo potřebou vyšší účnnosti doporučujeme přikoupit čerpadlo RO - viz doplňky.


Součástí balení je:  úpravna vody + příslušenství pro instalaci na roháček a odpad, hadičky, malá vodovodní baterie, utahovací klíč, čidlo úniku vody, tlaková expanzní nádoba 8l, mechanická PP vložka 5mcrn, mechanická PP vložka 20mcrn, uhlíková vložka slim, membrána reverzní osmózy 75 nebo 80 GPD a inline filtr s náplní aktivního uhlí.

Set se dá kombinovat s různým příslušenstvím a doplňky níže.
 


Rozměry (V x Š x H):  400 x 360 x 150 mm
Rozměry tlakové nádoby:  400 x 260 mm
Výkon systému:  10 - 12 l / hod
Výkonnost systému:  90 - 98 %
Vstupní tlak pro provoz:  2,2 - 8 bar
Maximální chemické znečištění:  2-11 pH, 1 NTU, 5 SDI index, pod 0,4 mg/l Cl2, Fe 0,5 mg/l, tvrdost v. 4,5 mmol/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí filtry
Hmotnost: 4.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: