Reverzní osmóza RO7 10-12l/hod

Kód: 3102
Neohodnoceno
8 531 Kč
Momentálně nedostupné
Reverzní osmóza RO7 - malá úpravna vody 10-12l/hod

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malá úpravna vody nejčastěji do kuchyní, pod kuchyňský dřez. Obsahuje celý set pro instalaci. Technologií úpravy vody je reverzní osmóza, která zajišťuje produkci demineralizované a deionizované vody, voda je na výstupu mírně kyselá. Právě z těchto důvodů není reverzní osmóza pro produkci pitné vody v ČR certifikovná (v některých státech EU však ano). Voda není doporučená pro dlouhodobou konzumaci. Úpravny vody s technologií reverzní osmózy jsou vhodné jako doúprava nebo příprava velmi čisté vody v případě vyšších mineralizací - zvýšeného obsahu sodíku, síranů, chloridů, amonných iontů a podobně.

Úpravny vody se většinou instalují s remineralizací, či pomocí by-passu se nařeďují s neupravenou vodou tak, aby kyselost vody a mineralizace dosáhla hodnot, které jsou doporučené Vyhláškou. Důležité je vždy dopředu znát účel použití.

Reverzní osmóza je proces, který dovoluje transport rozpouštědla membránou, zatímco rozpuštěné soli a nízkomolekulární složky zachycuje. Proces je založen na aplikaci vnějšího tlaku ze strany koncentrovanějšího roztoku, což způsobí obrácení přirozeného jevu osmózy. Zachycené nežádoucí složky vody se odvádí do odpadu dle výtěžnosti.

V případě problémů s tlakem vody nebo potřebou vyšší účnnosti doporučujeme přikoupit čerpadlo RO - viz doplňky.


Součástí balení je:  úpravna vody + příslušenství pro instalaci na roháček a odpad, hadičky, malá vodovodní baterie, utahovací klíč, čidlo úniku vody, tlaková expanzní nádoba 8l, mechanická PP vložka 1mcrn, mechanická PP vložka 5mcrn, uhlíková vložka slim, membrána reverzní osmózy 75 nebo 80 GPD, remineralizační inline filtr, biokeramický inline filtr a inline filtr s náplní aktivního uhlí. UV lampa.


UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu. UV lampa se montuje jako poslední stupeň filtračního systému (za mineralizátorem) a chrání výstupní vodu před jakoukoliv bakteriální kontaminací. Používá se UV lampa UVC 1G.

 

Set se dá kombinovat s různým příslušenstvím a doplňky níže.
 


Rozměry (V x Š x H):  400 x 360 x 150 mm
Rozměry tlakové nádoby:  400 x 260 mm
Výkon systému:  10 - 12 l / hod
Výkonnost systému:  90 - 98 %
Vstupní tlak pro provoz:  2,2 - 8 bar
Maximální chemické znečištění:  2-11 pH, 1 NTU, 5 SDI index, pod 0,4 mg/l Cl2, Fe 0,5 mg/l, tvrdost v. 4,5 mmol/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí filtry
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: