Sprchový filtr DIOS bílý

Kód: 0260
Neohodnoceno
880 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Filtr do koupelny, odstraňuje ze studené a teplé vody chlór.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slouží pro úpravu teplé vody při sprchování a koupání (není určen pro úpravu vody na pití a vaření). Zbavuje vodu chloru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti. Nezbytný pro alergiky a pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem.
Popis funkce filtračního média ve sprchovém filtru DIOS

Sprchový filtr DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce.

Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, je s výhodou při filtraci vody využívána.

Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor – na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium.

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.

Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

 

Možnost výměny starého filtru - REGENERACE. Pro získání ceny "regenerace" sprchového filtru musíte zaslat spolu s objednávkou číslo dokladu na základě kterého jste filtr zakoupili, nebo nám zašlete vypotřebované tělo. Při výměně starého filtru za nový, bude cena nového filtru 785Kč s DPH.

 

Rozměry (výška x průměr): 115mm x 50mm
Doporučený cyklus regenerace: 1 - 1,5 roku
Maximální průtok: 18 lmin

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí filtry
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: