Úpravna vody VIWA 05 COUNTRY

Kód: 0396
Neohodnoceno
96 800 Kč
Momentálně nedostupné
Úpravna vody sloužící k výrobě pitné vody. Zdrojem pro výrobu pitné vody může být jak voda povrchová (vodní tok, vodní nádrž, rybník, jezero), tak i podzemní - vrt, studna. Kapacita úpravny 250 – 500l/hod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
Úpravna je určena pro výrobu pitné vody v kvalitě požadované vyhláškou MZ České republiky  č. 252 ze dne 22.4. 2004 ve znění doplněném vyhláškami  č. 187/2005 a 293/2006 a podle Směrnice WHO 2004 pro kvalitu pitné vody    ( „Guidelines for Drinking Water Quality“ ).

Úpravna vody odstraňuje ze surové podzemní vody nerozpuštěné látky a podstatně omezuje obsah organických látek (včetně huminových), barvu a zákal. Dezinfekce je dvoustupňová UV zářením a zajištěním přebytku aktivního chloru.

Úpravna zajistí trvalý výkon 0,25 – 0,5 m3/h  podle kvality zdroje podzemní nebo povrchové vody (množství nerozpuštěných látek a organických látek v surové vodě, případně sloučenin  Fe + Mn).

Po provedení změny v místě zaústění výtlaku dávkovacího čerpadla, lze zařízení použít na odstraňování železa Fe a manganu Mn. Tento způsob provozu bude aplikován převážně u podzemních vod, kde se tyto kovy často vyskytují.  Úpravna může být rovněž nasazena  pro výrobu pitné vody při nouzovém zásobování v kvalitě podle doporučení Státního zdravotního ústavu České republiky č.j. CHŽP -357/07 ze dne 8.8.2007. Limity ukazatelů tohoto doporučení však slouží pouze jako pomůcka pro orgán ochrany veřejného zdraví.

Doba nepřetržitého provozu (v případě ručního nevypraní) při průtoku 0,25-0,5 m3/hod při dané kalové kapacitě filtračního stupně je minimálně 48 hodin. Doba ručního praní je cca 1 hodina. Zdrojem je voda podzemní z vrtů, kopaných studen nebo voda povrchová, pokud splňuje požadavky  na kvalitu.

Úpravna je kompletně smontována na Europaletě o rozměrech 1000 x 1200 x 137 mm, která slouží pro transport a také jako podložka při vlastním provozu. Celková výška zařízení s paletou je cca 1600 mm. Armaturní skříň o rozměrech 1000 x 1450 x 400 mm je opatřena uzamykatelnými dvoukřídlými dveřmi. Uvnitř armaturní skříně je umístěno dávkovací čerpadlo s denní nádrží, spojovací potrubí s armaturami, vodoměr, UV-reaktor a elektrorozvaděč pro napájení elektrospotřebičů úpravny. Napájení elektrorozvaděče (230 V, 50 Hz, max. 2700 W) je zajištěno z energocentrály s benzínovým motorem. Energocentrála je součástí úpravny. Bude umístěna v blízkosti úpravny a bude s ní propojena odnímatelným kabelem se zásuvkou a zástrčkou ve vodotěsném provedení. Připojení přívodu elektrické energie a napájení externích spotřebičů je řešeno pomocí pohyblivých přívodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Selektivní úpravny vody
Hmotnost: 480 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: