Úpravna vody VIWA 2 MF

Kód: 0271
Neohodnoceno
402 325 Kč
Na objednávku do 2 dnů
Úpravna vody sloužící k výrobě pitné vody. Zdrojem pro výrobu pitné vody může být jak voda povrchová (vodní tok, vodní nádrž, rybník, jezero), tak i podzemní - vrt, studna. Kapacita úpravny 200 – 2000l/hod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Nová membránová technologie
 • Univerzální zdroj pitné vody
 • Pitná voda až pro 2 500 obyvatel
 • Bezpečná úprava rozdílných zdrojů spodní i povrchové vody
 • Automatický provoz
 • Rychlé uvedení do provozu
 • Jednoduchá obsluha a údržba
 • Rámové provedení
 • Modulární koncepce
 • Snadná manipulace
 • Navrženo pro polní podmínky
 • Lze provozovat na přívěsu i v terénu

VIWA 2 MF je úpravna vody instalovaná v rámu sloužící k výrobě pitné vody v kvalitě požadované vyhláškou MZ České republiky č. 252 Sb. ze dne 22.4. 2004, která stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu, vyhláškou MZ České republiky č. 187 ze dne 4.5. 2005, kterou se mění vyhláška 252/2004 Sb. a podle směrnice WHO 2004 pro kvalitu pitné vody („Guidelines for Drinking Water Quality“).
Zdrojem pro výrobu pitné vody může být jak voda povrchová (vodní tok, vodní nádrž, rybník, jezero), tak i podzemní - vrt, studna.

 

Ukazatelé jakosti surové vody a jejich mezní hodnoty, pro které lze úpravnu použít jsou uvedeny v příloze č. 13 k Vyhlášce MZ č. 428/2001 Sb, kategorie I. a II.). Použití úpravny pro vody, které tuto vyhlášku nesplňují, je nutné konzultovat s výrobcem.
Díky použité technologii membránové mikrofiltrace s velikostí pórů 0,1 mikronů je zajištěna 100% filtrace nežádoucích mikroorganismů.
VIWA 2 MF je vyráběná v rámové, samonosné verzi. Provoz úpravny je možný na elektrocentrálu. Připojení pomocí rychlospojek KAMLOCK 1".

 

Provoz i cyklus praní membrány je plně automatický, ovládaný řídícím mikroprocesorem. Sestava se skládá z dávkování koagulantu, flokulační a rychlomísící části, vlastního modulu mikrofiltrace, UV lampy a dávkování roztoku NaClO do výstupní upravené vody, coby dezinfekce výstupní trasy pitné vody.

Vodu do VIWA 2 MF čerpá ponorné čerpadlo které se vloží do zdroje surové vody tak, aby bylo celé zatopené. Pomocí spojky KAMLOCK 1“ se připojí hadicí do vstupu surové vody, voda je čerpána přes filtr hrubých mechanických nečistot o velikosti pórů 500 mikronů dále na membránu mikrofiltru. Filtr hrubých mechanických nečistot se jednou za čas, dle uvážení obsluhy a s přihlédnutím na znalost zdroje surové vody odkaluje. Za hrubými filtry je umístěn průtokoměr a rychlomísič, do kterého se dávkuje roztok koagulantu. Z rychlomísiče voda vstupuje spodem do membránového modulu o velikosti pórů 0,1 mikronu. Filtrovaná voda dále pokračuje do nádrže a přes UV lampu, která zajišťuje pojistnou dezinfekci výstupní vody. Výstup upravené vody z VIWA 2 MF je realizován pomocí KAMLOK 1“ spojky. Do výstupní vody je zaústěno dávkování NaClO z nádrže. Praní je dle mikroprocesoru automatické, chemické praní, které je vyžadováno cca jednou za 14 dní, je poloautomatické.
 


Cena verze na podvozku, ve skříňovém vozíku, VIWA 2 MF OFFROAD je 441 370 Kč bez DPH.


Použité zboží - záruka 2 roky.

 

Rozměry (délka x šířka x výška): 1200mm x 800mm x 1500mm
Hmotnost (s náplní a centrálou): 170kg
Kapacita: 200 - 2000 litrů za hodinu
Příkon: 850W
Technologie: mikrofiltrace, koagulace, dezinfekce (UV záření, dávkování chlornanu)
Hodnoty vstupní vody: povrchová a podzemní voda
Garantované hodnoty výstupní vody: pitná voda dle zákona 252/2004, bezpečná voda
Přiložená dokumentace k výrobku: Návod k použití (CZ), CE, Provozní deník, Prohlášení o shodě


Realizace a montáž: Zprovoznění provozním technikem, předání a zaškolení. (není v ceně)


Doprava: individuální doprava dle dohody

Doplňkové parametry

Kategorie: Selektivní úpravny vody
Hmotnost: 170 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: