Změkčení vody AQUACALK 1000

Kód: 0019
Neohodnoceno
26 862 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Domovní úpravna vody pracující na principu katalytické nukleotizace a krystalizace pro fyzikální úpravu přechodné tvrdosti (Ca + Mg) vody. Maximální průtok 920 litrů za hodinu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zařízení AQUACALK nabízí způsob úpravy vody určený pro odstranění stávajících úsad i ochranu systémů před vznikem nových úsad vodního kamene. Účinná složka zařízení AQUACALK je medium DESCAL, které svými katalytickými účinky způsobuje odstranění starých úsad vodního/kotelního kamene z rozvodů, tepelných výměníků i z pevných povrchů a dále chrání tento systém před dalším usazováním.
Používání zařízení AQUACALK nevyžaduje žádné provozní výdaje. Jelikož se jedná o čistě katalytický proces, tak provoz nevyžaduje ani zpětné praní, ani sůl pro regeneraci. Náklady na instalaci zařízení AQUACALK jsou nižší, než u konvenčních změkčovacích stanic. Zařízení AQUACALK si poradí s nepříjemnými úsadami vodního kamene v koupelnách, kde každá kapka vody po uschnutí nechávala typický nános obtížně odstranitelných minerálů. Namísto toho může zůstat na kritických místech tenký film bílého pudru, který se jednoduše setře hadříkem nebo houbičkou.
Další výhodou je skutečnost, že na rozdíl od změkčování vody zůstane ve vodě pro organismus blahodárný vápník a hořčík. Obsah sodíku v upravené vodě se nezvyšuje, což znamená, že nevzniká zdravotní riziko pro lidi s hypertenzí nebo kardiovaskulárními problémy.

 

Zařízení AQUACALK obsahuje aktivní medium DESCAL s krystalizačními mikroploškami se šablonami pro růst krystalů na svém povrchu, umožňující růst krystalů nerozpustných vápenatohořečnatých sloučenin. Když dosáhne krystal velikosti několika mikrometrů, tak se z plošky oddělí a je unášen proudící vodou. Tyto krystaly jsou odolné proti teplu (do 100°C) a nemají tendenci se usazovat. Krystaly se z nerozpustné formy uvolní v lidském žaludku díky žaludečním kyselinám.
Nedávný vývoj technologie označené jako katalyticky ,,řízená tvorba krystalů" vyústila v zavedení první skutečně účinné metody prevence úsad vodního kamene bez potřeby chemických činidel. Tato metoda přeměňuje rozpuštěné minerály způsobující tvrdost vody na neškodné mikroskopické krystaly, bez schopnosti tvořit úsady vodního kamene. V praktickém použití lze nalézt řadu příkladů, že voda upravená zařízením AQUACALK vykazuje účinky jako měkká voda: mýdlo lépe pění, bílé skvrny neulpí na dlaždicích a jsou lehce odstranitelné, pračka spotřebuje méně prášku nebo mytí nádobí je výrazněji snadnější.

 
 

Ověřování účinnosti této technologie nezávislou laboratoří German Technical and Scientific Association for Gas and Water dle mezinárodní metodiky (DVGW W512) pro testování prevence tvorby úsad prokázalo 99,6% účinnost. Technologie se osvědčuje již přes 6 let úspěšného používání v domácnostech i v průmyslových podnicích.
Zařízení AQUACALK a aktivní medium DESCAL byly testovány Státním zdravotním ústavem pro styk s pitnou vodou a bylo vydáno rozhodnutí pod č.j. CHŽP: 93/08 EX 080256, že zařízení splňuje požadavky na výrobky přicházející do trvalého styku s pitnou vodou.

 

Pro vyšší průtoky nás neváhejte kontaktovat.

 

Cena nové cartridge - 40% pořizovací ceny - na dotaz.

 

 


 

Výkon zařízení (max. průtok): 920 l/h
Životnost náplně úpravny: 2 až 6 let, v závislosti na typu vody
Technologie: Katalytická nukleotizace a krystalizace
Hodnoty vstupní vody: pitná voda se zvýšeným obsahem iontů Ca a Mg
Garantované hodnoty výstupní vody: pitná voda s fyzikálně modifikovanými ionty Ca a Mg


Realizace a montáž: Instalace na připravené připojení, popřípadě instalatérské práce nutné pro připojení na vodovodní potrubí. Montáž, zprovoznění a zaškolení uživatele. Záruční a pozáruční servis.

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčení vody
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: