Změkčovač HYDRO Mini 4 - časový

Kód: 9794-4350
Neohodnoceno
8 595 Kč
Na objednávku do 3 dnů
Časová regenerace. Změkčovač vody pro jedno odběrné místo. Maximální průtok 0,3 m3/h.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Změkčovač HYDRO 4 Mini je určen pro jedno odběrné místo. Díky malým rozměrům je obzvlášť vhodný pro použití v gastronomických provozech, tj. pro kávovary, myčky nádobí, automatické ledovače apod.
Přístroj je vybaven moderním řídicím ventilem Runxin F69 P1 s časovým ovládáním. Regenerace filtrační náplně se spouští v nastavených časových intervalech (např. 1x týdně) bez ohlednu na objem proteklé vody.
Tyto modely jsou určeny pro menší okamžité průtoky vody, proto prosím věnujte pozornost níže uvedeným technickým parametrům.

Změkčovače jsou plně automatická zařízení, nevyžadují žádnou obsluhu. Pouze zhruba 1x za 14 dní je třeba zkontrolovat solnou nádobu. Pokud je hladina vody v nádobě vyšší než hladina soli, je třeba sůl doplnit. Životnost filtrační náplně je 8 až 12 let.
Všechny modely změkčovačů HYDRO Mini a HYDRO Compact mají 3/4“ připojení (vnější závit) na vstupní i výstupní potrubí a připojení na odpadní potrubí pomocí hadicového nástavce pro 1/2“ zahradní hadici.
Tyto přístroje jsou schváleny pro použití s pitnou vodou.

Změkčovače této řady nemají vestavěný mixovací by-pass, veškerá voda na výstupu je tedy změkčená. Pro regulaci výstupní tvrdosti vody je určena vyšší řada změkčovačů HYDRO Compact 15 až 30.
Regenerace je z výroby nastavena na 2 hod. ráno (tuto hodnotu lze změnit v menu) a během regenerace je výstupní potrubí uzavřené. Při regeneraci (zpravidla 1x týdně po dobu cca 30-45 minut) je tedy průtok vody zastaven. Pro zajištění plynulé dodávky vody i během regenerace je určena vyšší řada změkčovačů HYDRO Compact 15 až 30.
Na přání lze i tyto změkčovače dovybavit externím by-passem. By-pass se používá k zajištění stálé dodávky vody i při odstavení změkčovače (např. během poruchy nebo pokud chcete dodávat nezměkčenou vodu).

 
Princip fungování:

Tvrdost (soli vápníku a hořčíku) a jiné nečistoty jsou odstraňovány pomocí filtrační hmoty. Ve změkčovači vody se nachází iontovýměnná pryskyřice (tzv. ionex, katex), která mění kladné kationty sloučenin ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+.

Během regenerace zařízení jsou tvrdost a jiné zachycené nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. Zároveň se obnovuje schopnost filtrační hmoty vázat kationty solí pomocí solného roztoku.

 
Technické informace:

    Řízení: automatické, řízené počítačem
    Regenerace dle času
    Maximální pracovní tlak: 6 bar
    Pracovní teploty: 1-45°C
    Průtok vody až do 0,3 m3/hod

 
Komponenty:

    Moderní ventil (hlavice) Runxin F69 P1
    Připojení: 3/4" (vnější závit)
    Připojení odpadu: 1/2" (vnější závit)
    Korozivzdorný tank na ionex ze skelného vlákna je součástí kabinetu

 
Filtrační hmota:

    Iontovýměnná pryskyřice, 4 litry
    Spotřeba soli na jednu regeneraci: 0,5 kg


Rozměry (výška x šířka x hloubka) : 100mm x 100mm x 100mm
Montážní výška přípojek : 360 mm
Připojení: 3/4"
Množství náplně : 4 l
Nominální průtok :  0,5 m3/h
Maximální průtok : 0,8 m3/h
Spotřeba soli/ 1 regen: 0,48 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčení vody
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: