Změkčovač vody AQUACON H175

Kód: 4211
Neohodnoceno
46 585 Kč
Momentálně nedostupné
Změkčovač vody s oddělenou tlakovou nádobou a solnou nádobou. Maximální průtok 5000l/hod. Množství náplně 175l katexu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plně automatické, objemově a časově řízené, změkčovací zařízení s osvědčenou technologii váčkové hřídele a moderním elektronickým řídícím ventilem GE Autotrol LOGIX 276/762 pro odstranění vápenaté tvrdosti. Zabrání tvorbě vodního kamene a úsad. Dodávka zahrnuje kompletní funkční celek připravený k instalaci včetně jemného interního by-passu. Automatický změkčovací filtr je zařízení s garancí stálé kvality upravené vody bez nutnosti výměny filtrační hmoty, která je automaticky regenerována. Zařízení splňuje podmínky max. komfortu provozu. Plně atestováno pro pitné vody. Voda po úpravě zůstává pitná. Chrání gastro zařízení, sanitu, rozvody, ohřívače vody, topné systémy, atd. Jednoduchý a cenové dostupný základní změkčovač vody vhodný pro firmy, kotelny, tepelné čerpadla a výrobní provozy.

Vhodné množství náplně pro Vaší úpravu vody můžete orientačně zvolit dle následující tabulky:


Při úpravě vody pomocí filtrů s náplní silně kyselého katexu ( dále jen katex ) pracujícím v Na+ cyklu se z vody odstraňují kationty vápníku (Ca2+) a hořčíku (Mg2+), které způsobují tvorbu vápenatých usazenin. Kationty jsou nahrazeny kationty sodíku (Na+). Katex se regeneruje chloridem sodným NaCl, tedy solí. Do odpadu odchází při regeneraci chloridy vápníku a hořčíku. Pro regeneraci je nutné používat výhradně čistou tabletovou sůl určenou k regeneraci úpraven vod. Regenerace probíhá automaticky, bez nutnosti přítomnosti člověka. Je třeba však kontrolovat obsah soli v regeneračním zásobníku (solné trubce).

Části úpravny vody, které přichází do styku s pitnou vodou jsou v zemích EU certifikovány, pro provoz v ČR je provedena samostatná certifikace v ČR pro použití na pitné účely v plném rozsahu dle vyhlášky MZ č.409/2001 Sb.. Pro úpravu vody se výhradně používá katex, který je pro pitné účely také v ČR certifikován. Upozorňujeme, že po úpravě vody změkčením je voda i nadále pitná, hygienicky nezávadná, voda není po úpravě změkčením destilovaná. Při hodnotách vstupní tvrdosti nad 6 mmol/l je doporučená konzultace z důvodu vyšších hodnot sodíku na výstupu.

K změkčovači doporučujeme objednat navíc odbornou instalaci, zapojení, zprovoznění a zaškolení našimi odborníky, je možné sjednat montáž včetně instalatérských prací a materiálu. Samozřejmostí při předání je český návod, v případě montáže odborné zaškolení obsluhy a nastavení hodnoty tvrdosti podle testeru dle přání zákazníka. Na základě individuálního dynamického tlaku vody u zákazníka nastavíme cykly regenerace tak, aby byl provoz na tabletovanou sůl co nejšetrnější.


* Maximální průtok - je průtok pro nárazový provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje max po dobu 5 minut. Po 5 minutách provozu se účinnost filtrace velmi pomalu začíná klesat. Nominální průtok - je průtok pro trvalý provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje a je stálá.
 


Rozměry filtru (výška x průměr) : 1920mm x 469mm
Rozměry solné nádoby (výška x průměr) : 1130mm x 570mm
Objem solné nádoby:  190 litrů
Rozměr tanku úpravny vody:  18x65"
Objem náplně : 175 litrů katexu
Napojení vody / odpadu : mosaz 1“, vnější závit / plastový 3/4"
Elektrické připojení : zásuvka 230V, 50Hz
Příkon : 5W
Kapacita filtru pro 1°N (dH) :  700 m3
Provozní tlak vody : 0,35 - 0,8 MPa
Maximální průtok : 5000 l/h
Nominální průtok :  4500 l/h
Životnost náplně v úpravně vody : přibližně 10 až 15 let

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčení vody
Hmotnost: 180 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: