Změkčovač vody AQUACON H45x2 DUPLEX

Kód: 4304
Neohodnoceno
40 959 Kč
Momentálně nedostupné
Změkčovač vody DUPLEXNÍ - dvojitý, pro nepřetržitý provoz. Maximální průtok 2300l/hod nebo 4600l/hod. Množství náplně 2x 45l katexu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plně automatické, objemově a časově řízené, změkčovací zařízení s osvědčenou technologii váčkové hřídele a moderním elektronickým řídícím ventilem GE Autotrol LOGIX 255/764 TWIN pro odstranění vápenaté tvrdosti. Filtr určený pro stálý provoz, bez přestávek na regeneraci. Možnost provozu sériově i paralelně (dvojnásobný průtok vody). Zabrání tvorbě vodního kamene a úsad. Dodávka zahrnuje kompletní funkční celek připravený k instalaci. Automatický změkčovací filtr je zařízení s garancí stálé kvality upravené vody bez nutnosti výměny filtrační hmoty, která je automaticky regenerována. Zařízení splňuje podmínky max. komfortu provozu. Plně atestováno pro pitné vody. Voda po úpravě zůstává pitná. Chrání gastro zařízení, sanitu, rozvody, ohřívače vody, topné systémy, atd. Jednoduchý a cenové dostupný základní změkčovač vody vhodný pro domovní použití, malé firmy, kotelny (doplnění systému), myčky nádobí, kuchyně a jiné potravinářské provozy, gastronomií a jiné aplikace.


Při úpravě vody pomocí filtrů s náplní silně kyselého katexu ( dále jen katex ) pracujícím v Na+ cyklu se z vody odstraňují kationty vápníku (Ca2+) a hořčíku (Mg2+), které způsobují tvorbu vápenatých usazenin. Kationty jsou nahrazeny kationty sodíku (Na+). Katex se regeneruje chloridem sodným NaCl, tedy solí. Do odpadu odchází při regeneraci chloridy vápníku a hořčíku. Pro regeneraci je nutné používat výhradně čistou tabletovou sůl určenou k regeneraci úpraven vod. Regenerace probíhá automaticky, bez nutnosti přítomnosti člověka. Je třeba však kontrolovat obsah soli v regeneračním zásobníku (solné trubce).

Části úpravny vody, které přichází do styku s pitnou vodou jsou v zemích EU certifikovány, pro provoz v ČR je provedena samostatná certifikace v ČR pro použití na pitné účely v plném rozsahu dle vyhlášky MZ č.409/2001 Sb.. Pro úpravu vody se výhradně používá katex, který je pro pitné účely také v ČR certifikován. Upozorňujeme, že po úpravě vody změkčením je voda i nadále pitná, hygienicky nezávadná, voda není po úpravě změkčením destilovaná. Při hodnotách vstupní tvrdosti nad 6 mmol/l je doporučená konzultace z důvodu vyšších hodnot sodíku na výstupu.

K změkčovači doporučujeme objednat navíc odbornou instalaci, zapojení, zprovoznění a zaškolení našimi odborníky, je možné sjednat montáž včetně instalatérských prací a materiálu. Samozřejmostí při předání je český návod, v případě montáže odborné zaškolení obsluhy a nastavení hodnoty tvrdosti podle testeru dle přání zákazníka. Na základě individuálního dynamického tlaku vody u zákazníka nastavíme cykly regenerace tak, aby byl provoz na tabletovanou sůl co nejšetrnější.


Při požadavku na dvojnásobný průtok přes změkčovač, lze nastavit paralelní provoz. Obě nádoby pak pracují najednou. Po dobu regenerace (1 až 2 hod) jednoho z filtrů, je nutno počítat se snížením průtoku změkčovače (max. průtoku) na výkon jednoho filtru. Po ukončení regenerace, je k dispozici opět plný výkon obou dvou tanku.
 

Při instalaci v domácnostech je možné uplatnit DPH ve výši 15%.


* Maximální průtok - je průtok pro nárazový provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje max po dobu 5 minut. Po 5 minutách provozu se účinnost filtrace velmi pomalu začíná klesat. Nominální průtok - je průtok pro trvalý provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje a je stálá.
Při paralelním provozu je maximální i nominální průtok vody úpravnou dvojnásobný!

 


Rozměry (výška x průměr) : 1570mm x 257mm (x2)
Rozměry solné nádoby (výška x průměr) : 780mm x 410mm
Objem solné nádoby:  85 litrů
Rozměr tanku úpravny vody:  10x54"
Objem náplně : 2 x 45 litrů
Napojení vody / odpadu : mosaz 1“, vnější závit / hadicový plast trn 1/2"
Elektrické připojení : zásuvka 230V, 50Hz
Příkon : 5W
Provozní tlak vody : 0,3 - 0,8 MPa
Maximální průtok : 2300 l/h / paralelně 4600 l/h
Nominální průtok :  1600 l/h / paralelně 3200 l/h
Životnost náplně v úpravně vody : přibližně 10 až 15 let

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčení vody
Hmotnost: 135 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: